Alli tek Everton?

Dele Alli duket se do të largohet nga Tottenham mirëpo jo nga Premier League.

Kjo pasi interesim për të ka shfaqur skuadra e Carlo Ancelottit, Everton, e cila po kërkon të ndërtojë një mesfushë të fortë së bashku me James Rodriguez.

Anglezi nuk ka kaluar kohë të mira tek skuadra londineze nën urdhërat e Jose Mourinhos dhe shitja e tij duket zgjidhja e vetme për të rikthyer karrierën e tij në binarët e duhur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here