Nuk priti shumë, Tuchel merr drejtimin e gjigantit anglez

Thomas Tuchel u shkarkuar dje nga PSG, ndërsa Bild, raporton se gjermani do ta vazhdojë karrierën në Premier League.

Tuchel kishte kontratë me PSG deri në fund të sezonit dhe e ka njoftuar agjentin e tij se dëshiron ta drejtojë ndonjë skuadër në Premier League.

Bild, shkruan se Tuchel nuk do të qëndrojë për shumë gjatë si i pa punë, pasiqë interesim për të ka shfaqur Arsenali.

Topçinjtë janë në krizë rezultatesh dhe janë duke konsideruar shkarkimin e Artetas, ndërsa Tuchelin e shohin si trajnerin ideal.

Tuchel preferon ta marrë drejtimin e Manchester United, por është i gatshëm që ta drejtojë edhe Arsenalin.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here