Manchester City mposht Newcastlen si nikoqir

Manchester City ka mundur 2-0 Newcastle në javën e 15-të të Premier League dhe është ngjitur në vendin e pestë të renditjes.

Ndeshja e luajtur në Etihad është vendosur nga golat Gundogan (14′) dhe Torres (55′).

Buzëqesh edhe Everton.

Skuadra e Ancelotti-t, në fakt, është ngjitur në vendin e dytë të klasifikimit falë fitores 1-0 të marrë në fushën e Sheffield.

Një fitore që është arritur falë një goli të Sigurdsson (80′).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here