Everton pas Rui Silvas!

Skuadra e Carlo Ancelottit nuk e ka ndërmend që të ndalet në merkato pavarësisht krizës ekonomike.

Everton tashmë ka shfaqur interesim për të transferuar portierin e skuadrës së Granadas, Rui Silva raporton kështu Ideal.es.

26 vjeçari do të mbetet pa kontratë në fund të këtij sezoni dhe do të jetë i lirë për të realizuar çfarëdo transferimi që dëshiron.

Silva ka zhvilluar më shumë se 80 paraqitje qysh prej ardhjes në këtë skuadër nga ekipi portugez i Nacional.

Mirëpo Everton duhet të nxitojë në arritjen e një marrëveshjeje pasi më herët për të shfaqi interesim edhe skuadra e Interit që është në kërkim të zëvëndësuesit të Samir Handanovic.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here