Zyrtare: Diallo është futbollist i ri i Manchester United

Manchester United e ka konfirmuar transferimin e Amad Diallo nga Atalanta.

Marrëveshja është arritur për shifrën e 25 miliona eurove, ndërsa duke përfshirë edhe bonuset operacioni do të kap vlerën e 40 milionë eurove.

Diallo do të firmos kontratë pesë vjeçare me Djajtë e Kuq me opsion vazhdimi edhe për një vit.

18-vjeçari ka luajtur vetëm në dy ndeshje me Atalantan këtë sezon dhe nuk ka realizuar asnjë gol.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here