Arsenali synon transferimin e Draxler

Sipas së përditshmes gjermane Bild, Arsenali synon transferimin e Julian Draxler.

Topçinjtë janë në krizë rezultatesh këtë sezon dhe kanë nevojë për përforcime në këtë merkato.

Draxler pëlqehet shumë nga Arteta dhe spanjolli ia ka kërkuar drejtuesve transferimin e tij.

27-vjeçarit i skadon kontrata me PSG në fund të sezonit dhe Arsenali mund ta blejë kartonin e tij për 10 milionë euro.

Bisedimet pritet të fillojnë së shpejti dhe sipas të gjitha gjasave Draxler do ta vazhdojë karrierën në Emirates.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here