Skrtel pajtohet për tu larguar nga Basaksehir!

Ish ylli i Liverpool do të largohet nga Turqia.

Ish ylli i The Reds, Martin Skrtel ka arritur që të shkëpusë më herët kontratën me skuadrën turke të Istanbul Basaksehir me anë të një marrëveshjeje të përbashkët, raporton Yeni Safak.

Sllovaku është duke vuajtuar një dëmtim të rëndë dhe për këtë sezon e ka pasur të pamundur që të luajë për skuadrën turke dhe për këtë arsye ka vendosur që të përfundojë kontratën më herët dhe të kërkojë një skuadër të re.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here